Mielőtt bárki nekilát egy tisztító kúrának, vagy egy méregtelenítési eljárásnak, érdemes tisztában lenni azzal, hogy miről is szól a teljes belső megtisztulás folyamata, és mivel érdemes kezdeni.
A méregtelenítés az összes szervet érinti
A méregtelenítés és a rendszeres belső tisztítás elsődleges fontosságú az egészség szempontjából, és a tisztítókúra sokkal többől áll, mint szimpla béltisztításból. A mérgeket és a salakanyagokat ugyanis az egész szervezetből el kell távolítani. A méregtelenítést tehát átfogó folyamatnak kell tekinteni, amely magába foglalja az egész szervezetrendszert, a salaktalanítás számos csatornáján keresztül.
Az öt elsődleges fontosságú szerv, amely kiválasztást végez, a vastagbél, a máj, a vesék, a tüdő és a bőr. A szervezet teljes méregtelenítése mindegyik szervünk megtisztításával lehetséges. Azonban a többi kiválasztási szerepet betöltő szervünkre is oda kell figyelnünk egy teljes körű méregtelenítés során, így a nyirokrendszerre és az érrendszerre is. Ugyanis amikor a mérgek túlterhelik a májat, a káros anyagok a nyirokrendszerbe és a véráramba bekerülve távoznak a többi kiválasztó szerv felé.
A béltisztítás az első lépés
Ebből következően az összes javasolt méregtelenítő program egy általános béltisztítással kezdődik, ami kb. kettőtől négy hétig tart. Ez a tisztítás azért fontos, mert egyidejűleg az összes szervet jobb működésre serkenti.
A béltisztítás általában az első lépés a méregtelenítés során. Sok ember elegendőnek tartja a napi egyszeri természetes salaktalanítást, de a legtöbb szakértő szerint ez nem elég a felgyülemlett méreganyagoktól való megszabaduláshoz.
Számos módszerrel neki kezdhetünk a méregtelenítésnek. Az egyik leghatékonyabb a gyógynövény-alapú tisztítókúra. Fontos, hogy a méregtelenítést a lehető legegyszerűbb módon végezzük, mivel többségünknek rohanó, stresszes élete van, amit felesleges tovább nehezíteni, bonyolítani.
A legegyszerűbb, leghatékonyabb gyógynövényekre alapozó méregtelenítő-kúra összetevői az alábbiak lehetnek:
- Antioxidánsok, mint pl. a máriatövis, amely segít a májsejteknek a regenerácóban, és segíti az epe kiválasztását.
- Hashajtók, mint a gyermekláncfű, amely szintén erősíti az epeműködést.
- Köptetők, mint az ökörfarkkóró, amely segít megszabadulni a tüdőben lévő váladékoktól.
- Vízhajtók, mint pl. a kukoricahaj, amely segíti a veseműködést.
- Vértisztítók, mint a vöröslóhere.
A lista bővülhet olyan tételekkel, amelyek valószínűleg tartalmaznak:
- Articsóka -levelet, ami a máj sejtjeit védi, és segíti az epe működését
- Bojtorjánt, amely a bőrre káros hatással lévő mérgektől szabadít meg
- Cékla, mely segít csökkenteni a káros zsírt a májban
- A vörösfenyő pedig serkenti és erősíti a nyirokrendszert
Gyakran más gyógynövényeket is ide sorolhatunk, mint az ashwagandha és a hawthorne bogyó, melyek segítik a mellékvese működését, és a szívműködést.
A magnézium- hidroxid segít a belek tisztításában, a trifala, rebarbara és aloé pedig javítják a gyomor-és bélmozgást. Fontos, hogy minden gyógynövényalapú tisztítókúra sarokköve a rosttartalmú ételek fogyasztása legyen, mert ez magához vonzza a mérgeket, melyek a salaktalanítás során a rostokkal együtt távoznak a szervezetből.